
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 50.008559 mg |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 24 |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Output Power | 2.5 W |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$5.81808
Ext.Price$5.81808
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.81808 | $5.81808 |
| 10 | $4.96234 | $49.62340 |
| 25 | $4.63614 | $115.90350 |
| 50 | $4.33138 | $216.56900 |
| 100 | $4.04665 | $404.66500 |
